Jesteś tutaj: HomeKlaster

Klaster

XX-lecie LTnRRE

 logoxxlecie

Serwisy informacyjne

Urzędy Państwowe

Spółki przesyłowe

Bezpieczeństwo pracy

Członkowie LTnRRE

Datetime: 12 Paź 2017

Idea klastrów jest odpowiedzią na potrzebę tworzenia więzi współpracy różnych podmiotów, który łączy jeden cel. W przypadku klastra energii chodzi o porozumienie firm, jednostek badawczych, samorządowych i nawet osób fizycznych, dotyczące szeroko rozumianego zarządzania energią: wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w różnych źródłach, obrotu tą energią i równoważenia zapotrzebowania oraz dystrybucji na obszarze funkcjonowania klastra np. na terenie gminy lub powiatu.

Czytaj dalej...
Datetime: 12 Mar 2013

Pomimo licznych uregulowań prawnych wspierających kogenerację, nie widać w ostatnich latach istotnego przyrostu produkcji energii elektrycznej w kogeneracji. Wydaje się więc, że mechanizmy wsparcia są niewystarczające - pisze Marian Babiuch na łamach Magazynu EuroStyl.

Czytaj dalej...
Datetime: 28 Lip 2011

Wszystkie możliwe źródła energii odnawialnej połączone w jeden spójny, działający system - to unikat na skalę kraju. Mowa o sulechowskim Centrum Energii Odnawialnej, które od nowego roku akademickiego będzie służyło studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie, a także lubuskim przedsiębiorcom do wdrażania najnowszych technologii.

Czytaj dalej...